18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

NATO paralajmëron proserbët në Mal të Zi: Ata që punojnë me të dhëna të klasifikuara t’i respektojnë procedurat sigurisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg, tha se NATO ka standarde e procedura që sigurojnë se të gjithë ata që punojnë me të dhëna të klasifikuara të organizatës t’i respektojnë ato. Kjo çështje u ngrit me rastin e ndryshimit të qeverisë në Mal të Zi dhe ardhjen e partive që nuk e aprovonin anëtarësimin në NATO.

Në pyetjen e televizionit publik të Malit të Zi, RTCG, se a e sheh të pranueshme që përfaqësuesit e partive proserbe të jenë në krye të shërbimeve të inteligjencës në Mal të Zi, Stoltenberg tha se kriteret e sigurisë duhet të përmbushen kushdo që të jetë në pushtet.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com