15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

На Ромеро му пропадна трансферот, неговата сопруга го обвини Манчестер Јунајтед

Аргентинскиот голман Серхио Ромеро и покрај интересот на неколку клубови остана во Манчестер Јунајтед. Ромеро беше најблиску до Евертон меѓутоа челниците на Манчестер Јунајтед ги одбија понудите за неговите услуги.

Серхио Ромеро нема иднина на „Олд Трафорд“ бидејќи предност на голот имаа Давид Де Хеа и Дин Хендерсон.

Откако заврши преодниот рок со критики до клубот се огласи сопругата на Ромеро.

„Серхио напорно работеше за клубот. Последниот трофеј го освоија кога тој бранеше. Минатата сезона ги донесе до полу-финалето во Лига Европа, а потоа го седнаа на клупата и испаднаа. Сега имаа можност да му се одолжат за лојалноста и да го пуштат да си оди“, рекла сопругата на голманот.

Поранешниот тренер Хари Реднап за „Скај Спорт“ ја коментирал нејзината изјава.

„Сигурен сум дека е среќна кога ќе добие 100.000 фунти неделно“, рекол Реднап.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More