15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

На имотот кој Бред Пит го купи со Анџелина Џоли ќе почне да се произведува луксузен розев шампањ

Пред раскинувањето на нивниот брак, Бред Пит и Анџелина Џоли ја купија куќата „Флер де Миравал“ и сега на пазарот се појавува нивниот нов шампањ од роза, чии први шишиња ќе бидат пуштени во продажба на 15 октомври. Анџелина и Бред го изнајмуваа имотот Шато Миравал на југот на Франција во 2008 година за три години со можност за купување, што на крајот го купија во 2012 година, шпекулирајќи дека цената е околу 60 милиони долари.

image

На имотот, парот, придружуван од своите шест биолошки и посвоени деца, се венчаа во август 2014 година, но само две години подоцна Анџелина поднесе барање за развод. Иако тие веќе не се официјално брачна двојка, бракоразводната парница сè уште не е завршена, најголемиот спор е околу старателството над децата, но и за поделбата на имотот во кој игра голема улога Шато Миравал

Шампањот со роза Флер де Миравал беше пречекан од експерти со многу позитивни критики. Ограничена количина од 20.000 шишиња ќе се најде во продажба на 15 октомври, а наводно секоја ќе чини 390 американски долари.

image


И Бред се пофали со новото пенливо вино во август, велејќи дека резултатот е спектакуларен и дека е многу горд на новиот производ. „За мене, шампањот комбинира прослава, квалитет, престиж и луксуз, но шампањот од роза е сè уште релативно непознат“, рече тогаш популарниот актер.

image

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com