5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mustafi gati të transferohet tek klubi gjerman

Shkodran Mustafi është bërë protagonist i ditës së fundit të afatit kalimtar të janarit.

Në mediat angleze doli lajmi se Liverpool është interesuar për sjelljen e Mustafit në Anfield, pas krizës së lëndimeve që ka kapluar skuadrën e Jurgen Klopp.

Tani, sipas “SkySports”, Liverpool po dëshiron të sjellë mbrojtësin e Schalkes, Ozan Kabak.

Por sipas artikullit, Schalke nuk dëshiron ta lëshojë mbrojtësin pa një zëvendësim, dhe pikërisht këtu hyn në lojë Mustafi.

Skuadra gjermane dëshiron të marrë Mustafin dhe pastasj ta lëshojë Kabakun të transferohet në Anfield.

Sipas lajmit, Mustafi mund të transferohet tek Schalke si lojtar i lirë me parametra zero.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com