9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mungesat e Realit ndaj Atleticos, lojtarët e lënduar dhe suspenduar

Real Madrid të dielën e ardhshme do përballet me rivalin lokal, Atletico.

“Los Blancos” janë të pamposhtur në pesë ndeshjet e fundit në La Liga, duke mbledhur 13 pikë nga 15 të mundshme.

Sidoqoftë, barazimi i djeshëm ndaj Real Sociedadit mund të ndikojë në besimin e lojtarëve.

“Sports Mole” ka bërë të ditur se cilët lojtarë të “Los Blancos” nuk do jenë të pranishëm në “Wanda Metripolitano”.

1.Dani Carvajal – mungon shkaku i lëndimit

2.Sergio Ramos – mungon sepse është operuar në gju dhe ende s’është shëruar plotësisht

3.Karim Benzema – në dyshime ngase ka probleme me gju, por pritet të rikthehet ndaj Atleticos

4.Eden Hazard – belgu ka probleme me muskuj dhe pritet të rikthehet, por s’do luajë nga minuta e parë

5.Eder Militao – braziliani gjithashtu është në dyshime, meqenëse s’ka luajtur që nga fundi i janarit shkaku i lëndimit.

Kurse, sa i përket suspendimit, Reali nuk ka asnjë lojtarë të suspenduar për derbin madrilen.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com