19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

MPB: Në Shkup janë sanksiononuar 160 shoferë, 71 për vozitje të shpejtë

Shkup, 13 shtator – Gjatë kontrolleve të përforcuara aksionare në fushën e trafikut të zbatuara nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 160 masa, mes të cilave 71 sanksione për qarkullim me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, 21 për drejtim të automjetit pa patentë shoferi dhe tre dënime për vozitje nën ndikim të alkoolit.

Siç informon MPB, janë shqiptuar edhe tetë masa për shfrytëzim të celularit, pesë për shkelje të motoçiklistëve, dhe katër për parakalim dhe shmangie të paligjshme.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë. Apelojmë te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispizitat e komunikacionit për ta rritur sigurinë dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Gjithastu policia ka vazhduar kontrollet në të gjithë territorin e vendit.

Njësia mobile për siguri në komunikacion rrugor ka zbatuar kontroll të përforcuar në autostradën Kumanovë- Shkup- Veles për sanksionimin e vozitësve të automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, me çka janë sanksionuar 119 automjete, njofton MPB-ja.

“Prej tyre 18 kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se e lejuara, ndërsa një automjet me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Apelojmë deri te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, informojnë në MPB.

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com