9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

MPB dhe Posta do të bashkëpunojnë për shpërndarjen më të shpejtë dhe më efikase të dokumenteve personale

Intensifikimi i bashkëpunimit midis MPB-së dhe SHA “Postat e Maqedonisë së Veriut” është një nga temat në të cilat u bisedua në takimin e sotëm të ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski me drejtorin e përgjithshëm Jani Makraduli, informon Zhurnal.mk

Nga MPB-ja kumtojnë se të dy palët e theksuan nevojën nga formimi e një grupi pune që do të merrte parasysh të gjitha pengesat e mundshme për shpërndarjen e dokumenteve personale tek qytetarët në adresë të shtëpisë, si dhe për sfidat dhe udhëzimet e mundshme për ringjalljen e tregtisë elektronike.

“Ministri Spasovski e theksoi mbështetjen nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme, si deri më tani, me qëllimin e vetëm, që qytetarët të marrin dokumente personale më shpejt dhe në mënyrë më efikase në adresë së shtëpisë,” theksohet në kumtesën e MPB-së.

Related posts

Ndërmerren masa kundër mësimdhënësit i cili ushtroi dhunë në një shkollë në Butell të Shkupit

Admin

Mickoski nuk beson se Zaev do të heq dorë nga pozita e kryeministrit

Admin

Shilegov: QKM me planetarium të ri për vizitorët më të rinj

Admin

Shuhet zjarri në Parkun e Qytetit

Admin

Nxënësit përleshen në një shkollë të mesme në Veles

Admin

MPJ e Maqedonisë: Protokolli i ri me BE-në me përfitime të reja për bizneset për qasje në tregjet evropiane

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com