23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Мозес во Спартак Москва

Виктор Мозес шести пат во кариерата замина на позајмица од Челси. Нигериецот оваа сезона ќе биде играч на Спартак Москва.

Мозес во Челси пристигна во 2012 година од Виган, негова најдобра сезона беше онаа во која „сините со Антонио Конте ја освоија Премиер лигата. Нигериецот одлично се вклопи во формацијата 3-4-3 која ја форсираше Конте и таа сезона (2016/2017) беше еден од најдобрите играчи во тимот.

По заминувањето на Конте и тој ја остана без својата позиција.

Мозес за Челси има одиграно 97 натпревари, на кои постигнал 12 голови.

Челси низ годините го позајмувал во Ливерпул, Стоук, Вест Хем, Фенербахче и Интер.

По завршувањето на сезоната Мозес ќе биде слободен играч.

Related posts

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

Princess Beatrice opens up about living with dyslexia: Know all about the learning disorder

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com