14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Auto

‘Motoçikleta’ e Tesla-s për fëmijë, lodra e shitur brenda dy jave po rishitet deri në 4 mijë dollarë në Ebay

Pasi Tesla’s Cyberquad për fëmijë u shit, rishitësit në eBay po vënë bast se njerëzit janë të gatshëm të paguajnë deri në 5,000 dollarë për produktin, me disa listime të përfunduara që shkojnë deri në 4,000 dollarë.

Sipas mediave të huaja, Tesla lansoi “motoçikletë me katër rrota” në dhjetor dhe e vlerësoi atë për 1,900 dollarë në faqen e saj të internetit.

Çfarë bie në sy është fakti se produkti u shit brenda një jave.

Kjo makinë tregtohet për fëmijët e moshës tetë vjeç e lart dhe ka një shpejtësi maksimale prej 10 miljesh në orë.

Ajo thuhet se ka një bateri litium-jon që mund të funksionojë për rreth 15 milje dhe kërkon rreth pesë orë për të arritur një karikim të plotë, sipas sajtit të Tesla. 

Related posts

Probleme softuerike, Tesla tërheq afro 12 mijë vetura të shitura në SHBA nga viti 2017

admin

Pronarët e BMW-ve janë shoferët më agresivë në trafik

admin

Një veturë e parkuar prej 47 vitesh në të njëjtin vend bëhet atraksion turistik dhe pikë referimi në Itali

admin