23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në vend do të fryjë një erë e lehtë veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri në 37 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njoftojnë se në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe shumë u i ngrohtë. Do të ketë rritje të temperaturave.

Më ngrohtë pritet të jetë ditën e mërkurë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri në 40 gradë celsius.

Related posts

Zbulohen lëndë narkotike në Gostivar, arrestohen dy persona

Admin

Kaloi më shumë se gjysma e kohës, ndërsa Maqedonia e Veriut ka regjistruar më pak se një milion banorë

Admin

A po ashpërsohet fushata ende pa filluar ?

Admin

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Admin

Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Admin

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com