22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Moti sot me vranësira dhe shi në pjesët perëndimore

Shkup, 18 nëntor – Moti sot do të jetë me vranësira mesatare, me paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta nëpër lugina paradite dhe me kushte për shi të lehtë në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore e cila në orët e natës drejtë të premtes do të fillojë të përforcohet.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 11 deri 17 gradë.

Në Shkup, paradite me paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me vranësira mesatare me erë të lehtë veriore. Temperatura maksimale do të mbërrijë deri 14 gradë.

Nesër dhe të shtunën do të fryjë erë e lehtë deri e përforcuar veriore, e cila do t’i lëshojë temperaturat ditore për disa gradë dhe do t’i ulë kushtet për paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Të dielën pritet vranësira të ulura dhe kryesisht mot me diell.

Related posts

Sllaveski: Shqiptarët e kanë shansin ta dërgojnë BDI-në në opozitë, Despotovski: Të enjten është finalja e situatës aktuale

admin

Shënohen 20 vjet nga themelimi i Universitetit të Evropës Juglindore në Tetovë

admin

Fati i Qeverisë në duart e Alternativës, sot pritet vendimi

admin