22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Moti sot me reshje të shiut dhe bubullima

Shkup, 18 korrik – Mot me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, nga orët e pasditës me të reshura të mëdha të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

Lokalisht proceset do të jenë më intensive me të reshura më të mëdha të shiut, zbrazje më të shpeshta elektrike, erë të fuqishme (mbi 70km/orë) dhe kushte për paraqitje të breshërit.

Temperatura minimale do të jetë në në interval prej 14 deri 22, ndërsa ajo maksimale prej 29 deri 36 gradë Celsius. UV=8.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me kushte për të reshura të shiut. Në mesditë moti do të jetë jostabil me të reshura të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 31 gradë Celsius.

Related posts

Bëni kujdes gjatë vizitave në Vodno dhe vendet e tjera për piknik, apelojnë nga Qyteti i Shkupit

Admin

Nisma “Më mirë për Tetovën”: Ndryshimet në KZ në prag të zgjedhjeve lokale është një veprim jodemokratik

Admin

ARDB dhe OSBE nënshkruan Memorandum për zbatimin e projekteve të përbashkëta 2021 – 2024

Admin

Mosrespektimi i masave e rrit numrin e pacientëve të hospitalizuar nga korona në Tetovë

Admin

Kuvendi i miratoi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për shtetësi

Admin

Është parandaluar garë ilegale në autostradën Saraj – Tetovë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More