12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Moti i keq në Greqi, 250,000 familje pa energji elektrike

250,000 familje kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e motit të keq në Greqi, kryesisht në zonat veriore të Atikës.

Shërbimet e Emergjencës bëjnë me dije se janë duke punuar për të përmirësuar problemet. Por reshjet e dendura të dëborës kanë vështirësuar punën grupeve të emergjencës.

Ndërkohë më herët si pasojë e motit të keq ndërprerje të energjisë elektrike janë raportuar në Paleo , Chalandi, Holargos, Agia Paraskevi, por fatmirësisht dëmet në këto zona janë riparuar, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas informacionit nga HEDNO , problemet më të mëdha aktualisht ndodhen në zonat e mëposhtme të Atikës:

– Drosia
– Ekali
– Agios Stefanos
– Anoixi
– Papagou
– Pjesë të Kifissia dhe Nea Erithraia

Sakaq sekretari i Përgjithshëm i Mbrojtjes Civile pas një takimi të jashtëzakonshëm me ministrin e Mbrojtjes Civile, Michalis Chrysochoidos, dhe zëvendës ministrin Nikos Hasdalias vendosën koordinimin në zonat të ndryshme për zjarrfikës, ushtrinë si edhe grupeve të emergjencave për të përballuar situatat shqetësuese.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com