14.9 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të lehtë

Shkup, 17 nëntor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me mjegull të dobët dhe vranësira të ulëta nëpër lugina. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore.

Siç informojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 11 deri në 15 gradë.

Në Shkup paradite me mjegull të lehtë dhe vranësira të ulëta, ndërsa pasdite me vranësira mesatare, si dhe me erë të lehtë deri mesatare jugore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 13 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil, me mjegull dhe vranësira të theksuara të ulëta në mëngjes nëpër lugina. Në pjesët perëndimore të enjten do të ketë kushte për reshje lokale shiu.

Të premten dhe të shtunën do të fryjë erë mesatare deri e fortë veriore.

Related posts

Dimitar Kovaçevski kandidati më serioz për zëvendësimin e Zaevit si kryeministër dhe kryetar i LSDM-së

admin

Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

admin

Pendarovski: Mos t’u mbetet hatri miqve tanë amerikan, por Kosova nuk është me prioritet i Amerikës

admin