13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Mot i vranët, me erë të lehtë dhe temperatura deri 16 gradë

Shkup, 19 nëntor – Moti paradite do të jetë mesatarisht i vranët, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri 6, ndërsa ajo maksimale prej 9 deri 16 gradë.

Në Shkup, mot mesatarisht i vranët me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 12 gradë.

Të shtunën do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore dhe do të ketë ulje të vranësirave, ndërsa të dielën do të mbizotërojë mot kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme priten reshje të shiut me intensitet të ulur.

Related posts

Regjistrohen 469 raste me Kovid-19, 13 të vdekur, 375 pacientë të shëruar

admin

490 raste të reja me Covid, vdesin 15 pacientë

admin

Thaçi: Zaev duhet të ftojë Kasamin dhe Gashin, përndryshe duhet të ulet me opozitën

admin