23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Модриќ одбил три понуди да замине од Реал

Три понуди пристигнале во реал Мадрид за Лука Модриќ последниот ден од преодниот рок. Реал и Мордиќ ги одбиле сите понуди.

Манчестер сити се распрашувале за Модриќ, но и за Иско, а понуди за хрватскиот капитен доставиле Тотенхем и Интер.

Договорот со Реал на Модриќ му истекува по завршувањето на оваа сезона. Тој самиот во неодамнешното интервју за „Марка“ рекол дека би сакал кариерата да ја заврши во Мадрид, што значи дека очекува Реал да му понуди нов договор, на една или две години.

Зидан се уште не се изјаснил но е свесен дека Модриќ може уште многу да придонесе на теренот. Тренерот на пазарот бара долгорочна замена за Модриќ, а според медиумите тоа ќе биде тинејџерот од рен Едуардо Камавинга.

Related posts

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

Princess Beatrice opens up about living with dyslexia: Know all about the learning disorder

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com