19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Mizrahi: Përgjegjësia morale ndihet, dhe këtë nuk e ka as Filipçe, as Zaev, as Grubi

Shkup, 10 shtator – Përgjegjësia morale nuk është vendosur …

Përgjegjësia morale nuk po pret …

Përgjegjësia morale ndihet, dhe këtë nuk e ka as Venko Filipçe, as Zoran Zaev, as Artan Grubi, as kushdo në Qeveri … Ata nuk e kuptojnë që jeta e njerëzve është shumë më e rëndësishme sesa karriera e tyre.

Jeta e njerëzve në spitalin në Tetovë ishte dhe është përgjegjësi e shtetit dhe përgjegjësve në sistemin shëndetësor. Këta njerëz duhej të ishin trajtuar, jo të humbnin jetën si pasojë e papërgjegjshmërisë dhe paaftësisë së qeverisë.

Duhet të ketë një hetim, jo ​​sepse qeveria e dëshiron atë, por sepse duhet ligjërisht. Por një hetim i udhëhequr nga Zoran Zaev, Venko Filipçe dhe Artan Grubi dhe institucionet nën kontrollin ose ndikimin e tyre të drejtpërdrejtë nuk do të jetë as objektiv dhe as nuk do të japë përgjigje të sakta dhe të sakta.

Nuk mund të ketë hetim të besueshëm me një raport të besueshëm përderisa fuqia politike është e përqendruar në të njëjtët tre persona që janë më përgjegjësit për këtë tragjedi dhe skandal një dekadë që u ndodhi njerëzve të Tetovës.

Venko Filipçe, Zoran Zaev dhe Artan Grubi, si dhe drejtori i spitalit të Tetovës, vëllai i ministrit të Financave Fatmir Besimi, duhet të lënë pozitat e tyre, në mënyrë që të mos abuzojnë me pushtetin e tyre politik në mbulimin e shkaqeve të vërteta që shkaktuan vdekje e tmerrshme. për njerëzit tanë dhe bashkëqytetarët tanë.

Ne e dimë se LSDM po fshihet dhe ikën nën petkun e pikëllimit dhe keqardhjes, por nuk është pandjeshmëri të kërkosh përgjegjësi, është e pandjeshme të fshehësh përgjegjësinë.

Sikur qeveria të ishte e përgatitur të merrte përgjegjësinë për vonesat e vaksinimit dhe shkallën më të lartë të vdekshmërisë KOVID në Evropë, kjo tragjedi mund të mos kishte ndodhur. Nga këtu, ne nuk do të heshtim, sepse nëse fshihni përsëri përgjegjësinë si për gjithçka më parë, do të bëni tragjedi më të mëdha dhe skandale më të mëdha në të ardhmen.

Rendi i veprimit është si më poshtë: së pari, përgjegjësia morale, së dyti, hetimi i besueshëm dhe i paanshëm, dhe së fundi përgjegjësia penale. Çdo gjë tjetër është fshehje dhe shmangie e së vërtetës.

Qendra e Komunikimit e VMRO-DPMNE-së

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com