18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Miratohet Projekt-ligji për ratifikimin e Marrëveshjes me Kosovën për ndihmë reciproke juridike në lëndët civile

Shkup, 16 nëntor – Në mbledhjen e sotme të qeverisë është miratuar Propozim- ligji për ratifikim të Marrëveshjes për ndihmë të ndërsjellë në lëndët civile mes Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe republikës së Kosovës.

Ratifikimi i Marrëveshjes, njoftojnë nga Pres shërbimi qeveritar do të sigurojë rregullimin e materies qytetare (procedura të verifikimit, martesat e përziera, alimentacione, etj.) me çka forcohet bashkëpunimi juridik mes institucioneve dhe lehtësohet komunikimi juridik mes shtetasve të dy vendeve.

Related posts

KSHZ: Deri në ora 10 sot kanë arritur shtatë ankesa nga partia TMRO

admin

Takim pune i ministrit Shaqiri me kryetarin e AOGJSH-së, Grujovski dhe anëtarë tjerë të sindikatës

admin

Me Zaev, katër nënkryetarët po largohen nga majat e LSDM-së

admin