5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Miqtë ia plotësojnë amanetin regjisorit Dhimitër Orgocka, varroset me ceremoninë siç ua kërkoi

Dhimitër Orgocka kishte lënë një amanet për miqtë e tij.

Regjisori dhe aktori i njohur shqiptar Dhimitër Orgocka u nda nga jeta pak ditë parë në moshën 84-vjeçare si shkak i një hemorragjie cerebrale.

Ndërsa miku i tij Namik Dokle përmes një postimi në Facebook tregoi se ai kishte lënë një amanet për miqtë e tij.

Dhimitër Orgocka deshi që ai të përcillej me një kaba me të qarë.

“POROSIA E FUNDIT E DHIMITËR ORGOCKËS: Më përcillni me nje kaba me të qarë…” Miqtë ia plotësuan amanetin…”, shkruan ish deputeti Namik Dokle.

Related posts

Kim Kardashian feston ditëlindjen e 41-të, familjarët e urojnë me fotografi të vjetra

Admin

“Mbarova mbas teje”/ Fifi i këndon Granitit, banorët brohorasin

Admin

Wanda Nara pranon se ka tradhtuar në të kaluarën

Admin

Ekipi i Dua Lipës do të ndihmojë në përzgjedhjen e këngëtarit për të përfaqësuar Mbretërinë e Bashkuar në “Eurovision 2022”

Admin

“Familjen time e ruaj vetë nga bushtrat” – Wanda ribashkohet me Icardin

Admin

Arbenita Ismajli duket në formë të mrekullueshme në pozat e reja e veshur në të zeza

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com