33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Ministri Shaqiri iu uron besimtarët musliman festën e Kurban Bajramit

Shkup, 20 korrik – Me rastin e festës së Kurban Bajramit, urim drejtuar besimtarëve të fesë Islame ka bërë ministri i Shoqërisë Informative dhe Administratës, Jeton Shaqiri.

“Kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e një shoqërie të begatë dhe paqësore.

Është një festë për të shpërndarë përkujdesje, mirësi dhe dashuri.

Çdo ditë si sot, në këtë festë të besimit, të shohim një mundësi për të shërbyer, të përkushtohemi për të bërë diçka të mirë dhe të mbarë. Të japim më shumë nga vetja për të ndihmuar ata që kanë nevojë, të ndërtojmë një jetë më të mirë për gjithsecilin prej nesh e për brezat që do vijnë.

Kjo është fryma e Kurban Bajramit! Sjelltë shpresë dhe gëzim për ju dhe familjet tuaja!”, thuhet në urimin e Shaqirit

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More