24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Ministri i ri i Shëndetësisë për herë të parë në Kuvend, urohet nga kryetari i PDK-së

I sapoemëruar në pozitën e ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi ka marrë pjesë sot për herë të parë në seancë plenare në Kuvendin e Republikës së Kosovës, ku është uruar për pozitën nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.

Pak minuta para fillimit të seancës, Latifi i cili ishte i pranishëm në sallë është përqafuar me të parin e PDK-së, duke marrë pastaj urime edhe nga deputetët tjerë.

Krasniqi po ashtu kur mori fjalën e uroi për marrjen e detyrës e uroi edhe punë të mbarë.

“z.Latifi, urime për mandatin dhe punë të mbarë”, tha Krasniqi.

Po ashtu, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu e ka uruar ministrin e ri të Shëndetësisë për pozitën.

Ndryshe, më parë Rifat Krasniqi ka qenë këshilltar për shëndetësi i ish-kryeministrit, Hashim Thaçi. /Telegrafi/

Related posts

Një javë para zgjedhjeve, Qeveria Kurti premton spital për llapjanët

admin

Besnik Bislimi pohon se marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet brenda mandatit të Kurtit

admin

Angazhimi i ardhshëm i Vitisë dhe rezultati i dobët i LVV-së në balotazh, flet Albin Kurti

admin