15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Ministri gjerman: Varianti britanik Covid-19 shqetësues, dyfishohet çdo javë

Numri i rasteve me variantin e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar po dyfishohet çdo javë në Gjermani, sipas ministrit të shëndetësisë, Jens Spahn, në një konferencë shtypi të mërkurën.

Instituti Robert Koch analizoi një mostër të një testi pozitiv PCR dhe doli në përfundimin se mutacionet Covid-19 po përhapen me shpejtësi në Gjermani. Deri më sot, 3.5% e popullsisë ka marrë dozën e parë dhe pothuajse 2% e popullsisë i kanë marrë të dyja dozat.

Qeveria ka marrë 6.8 milion doza dhe deri në fund të javës tjetër do të dorëzohen 10 milion doza të tjera tha Spahn.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com