30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

“Mini-Shengeni”, Fabrizi: Mbështetje maksimale e BE-së në zbatimin e marrëveshjeve

Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara të martën në kuadër të “Mini – Shengenit” përfaqësojnë një angazhim të madh politik në lidhje me reformat.

Ai për Radio Televizionin e Serbisë ka theksuar se BE do t’i ndihmojë ata me mbështetjen maksimale, që duhet të zbatohen në tre deri në katër vjet, transmeton Klan Kosova.

Marrëveshjet, siç theksoi zyrtari evropian në Beograd parashikojnë përmirësimin e lidhjeve, mospritjen në kufi, njohjen e diplomave, se ekziston mundësia e investimeve dhe se njerëzit nga një vend mund të punojnë në një tjetër

Related posts

5000 raste aktive me COVID-19, në Kosovë

admin

Klinika për veshë, hundë dhe fyt shndërrohet në Kovid qendër, pranohet pacienti i parë

admin

Osmani: Jo vetëm Holanda por të gjitha vendet e BE-së na mbështesin përpos Bullgarisë

admin