23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Shkup, 28 korrik – Problemi i disa dekadave me ujin e pijshëm në Haraçinë, tanimë ka marrë fund. Nga komuna e bëjnë të ditur se banorët e Haraçinës tani kanë uji pandërprerje fal angazhimit maksimal të kryetares Milikije Halimi.

“E kemi lëshua në përdorim ujësjellësin në Haraçinë. Nuk do të ketë më ndërprerje, siç kishte më herët. Kryetarja Halimi ka insistuar me ngulmë që ky projekt të jetësohet sa më shpejt dhe falë angazhimit saj problemi i disa dekadave me ujin e pijshëm ka marrë fund”, thonë nga Komuna e Haraçinës

Related posts

Zbulohen lëndë narkotike në Gostivar, arrestohen dy persona

Admin

Kaloi më shumë se gjysma e kohës, ndërsa Maqedonia e Veriut ka regjistruar më pak se një milion banorë

Admin

A po ashpërsohet fushata ende pa filluar ?

Admin

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Admin

Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Admin

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com