30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Milan synon të përforcojë mbrojtjen me Berat Gjimshitin

Milan kërkon të përforcojë vijën e fundit në ditët e fundit të merkatos, në mënyrë që të plotësohen dëshirat e Stefano Piolit.

Pas emrave si Milenkovic apo edhe Nastasic sëfundmi në skenë për kuqezinjtë ka dalë një tjetër futbollist ballkanas dhe bëhet fjalë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare Berat Gjimshiti.

Milan e ka identifikuar Gjimshitin si mbrojtësin që i duhet të plotësojë boshllëkun në repartin e mbrojtjes, për të synuar arritjen në katër vendet e para në Serie A, raporton Tuttosport, transmeton lajmi.net.

Gjimshiti është titullar i padiskutueshëm te Atalanta dhe trajneri Gasperini e pëlqen shumë stilin e lojës së tij, prandaj operacioni mund të jetë i vështirë për t’u finalizuar.

Kartoni i tij vlerësohet të jetë rreth 15 milionë euro, edhepse Rossonerët ende nuk e kanë nisur ofertën pasi janë në negociata fillestare.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More