5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Milan publikon listën e të ftuarve ndaj Udinese, mungojnë dy yje

AC Milan ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Udineses.

Davide Calabria dhe Fikayo Tomori janë të përfshirë në listë, derisa mungojnë Hakan Çalhanoglu dhe Zlatan Ibrahimovic.

Dyshja mbrojtëse ishin në dyshime për këtë ndeshje, por Stefano Pioli vendosi t’i përfshijë në listë.

Ndërsa, sa i përket Çalhanoglut pritet të mungojë në dy ndeshjet e radhës, derisa Ibrahimovic do humbasë katër ndeshje dhe të rikthehet në ndeshjen kthyese ndaj Manchester Unitedit në kuadër të Ligës së Evropës.

Lista e plotë e Milanit ndaj Udinese:

Portierët: A.Donnarumma, G.Donnarumma, Tatarusanu.

Mbrojtësit: Calabria, Dalot, Gabbia, Hernandez, Kalulu, Kjaer, Romagnoli, Tomori.

Mesfushorët: Castillejo, Diaz, Hauge, Kessie, Krunic, Meite, Saelemaekers, Tonali.

Sulmuesit: Leao, Rebic.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com