19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Милaн го реализираа трансферот на Хауге

Младиот Норвежанец Јенс Петер Хауге официјално стана член на Милан. Хауге со Милан потпишал пет годишен договор. 21 годишниот фудбалер во Милан пристигна од Бодо Глимт.

Хауге ги воодушевил челниците на милан минатата недела кога со Бодо Глимт гостуваше на „Сан Сиро“ во третото квалификациско коло во Лига Европа. Милан победија со 3:2, а Хауге за Бодо Глимт постигна гол и забележа асистенција.

Според италијанските медиуми Милан за Хауге платиле 4.000.000 евра.

Крилниот напаѓач во Милан ќе го носи дресот со бројот 15.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More