15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Mijallkov në arrest shtëpiak me bylyzyk digjital

Iu dha epiteti i “arratisuri”, por tani ai përsëri mbetet vetëm një i akuzuar i cili po pret dënimin. Ish-shefi i DSK-së nga sonte ndodhet në burg shtëpiak me kërkesë të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Me kërkesë të Mijallkovit, adresa për vuajtjen e burgut shtëpiak u ndryshua. Tani ai po qëndron në një nga shtëpitë në Vodno.

Prokuroria tërhoqi ankesën që i kishte dërguar Gjykatës Penale, duke kërkuar paraburgim për Sasho Mijallkovin dhe jo masë të lehtë si tani me arrest shtëpiak. Prokurorja është e lumtur që tani po e sheh Mijallkovin.

“Sinqerisht, jam e kënaqur që i akuzuari Sasho Mijallkov vendosi vetë të paraqitet. Mijallkov tani është në shtëpi, në njërën dorë ka të vendosur byzylyk digjital. Me këtë sigurohet mbikëqyrje digjitale, monitorim dhe zbatimin e ndalimit të largimit nga vendbanimi.

Related posts

Arsovska nuk pranon debat me Shilegovin: Më degradon dhe mi mohon cilësitë e mia

Admin

Arifi: Ne thirremi në punën tonë paraprakisht

Admin

Taravari merr mbështetje edhe nga partia turke në Gostivar

Admin

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com