30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Mickoski: Për shkak të korrupsionit nuk ka mjaftueshëm investime

Shkup, 19 korrik – Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, kishte takim me Dan Orian të cilit i përfundon mandati i ambasadorit të shtetit të Izraelit në Maqedoni.

Në takim, siç njoftuan nga partia opozitare maqedonase, është biseduar edhe për nevojën për përmirësim shtesë të marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve përmes projekteve konkrete.

“Mickoski e njoftoi Orian për gjendjen politike të brendshme në Maqedoni duke theksuar se mungesa konkrete kundër korrupsionit është ndër arsyet se pse Maqedonia nuk është tërheqëse për investimet e huaja”, njoftojnë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se Mickoski në këtë drejtim angazhohet për reforma sistematike.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More