28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Mickoski: Nëse ka kongres të jashtëzakonshëm nuk do të kandidoj

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij për Top Tema në televizionin Telma nuk u përgjigj në mënyrë precize nëse ndjen përgjegjësi për humbjen në zgjedhje. Mickoski tha se edhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka humbur në zgjedhje dhe nuk ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit.

Mickoski thotë se përgjegjësinë e tij e ka treguar me nismën e tij për kongres të jashtëzakonshëm ndërsa Komiteti Qendror i partisë së tij në mënyrë unanime ka refuzuar.

“Edhe nëse ka kongres të jashtëzakonshmëm, unë nuk do të kandidoj”, tha Mickoski.

Ai tha po punon sipas statutit të partisë që e ka përshëndetur edhe Partia Popullore Evropiane.

Related posts

MMJPH: Filloi shënimi i Javës evropiane të mobilitetit 2021

Admin

Gjykata Penale: Nëse Rashkovski keqpërdor lejen për të dalë, atëherë do t’i caktohet paraburgim

Admin

Tre të vdekur në qendrën Kovid, ulet numri i kontrolleve

Admin

Zaev për Ballkanin e Hapur: Kosova si shtet i pavarur i ndërton qëndrimet e veta, ne i respektojmë ato

Admin

Maqedonia e Veriut dhe Kosova me kontroll të përbashkët doganor në vendkalimin kufitar hekurudhor Bllacë – Hani i Elezit

Admin

Njerëz të Musa Xhaferit “ndezin motorët“ në përkrahje të Nevzat Bejtës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com