9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Mickoski: Mungesa e vaksinave, paaftësi e pushtetit

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski përmes profilit të tij në Facebook ka reaguar në lidhje me procesin e imunizimit kundër Covid-19, transmeton Alsat. Mickoski mungesën e vaksinave e cilëson si paaftësi të madhe të pushtetit.

“Mungesa e vaksinave është provë e paaftësisë së madhe të një sistemi të tërë. Njeriu lodhet nga injoranca dhe paaftësia e tyre. Në vend të justifikimeve, duhet të shkruajnë dorëheqjet. Nuk ka fund që nuk kanë tejkaluar”, shkruan Mickoski, përcjell Zhurnal.mk

Ndryshe, reagimet e opozitës vijnë pas informacioneve për prolongimin e pranim-dorëzimit të 8000 vaksinave kundër Covid-19, që janë pjesë e donacionit të Serbisë për Maqedoninë e Veriut, realizimi i të cilave ishte paralajmëruar për ditën e sotme.

Related posts

Zgjedhjet Lokale 2021, AP dhe PP do të monitorojnë procesin zgjedhor

Admin

Qytetarët e Maqedonisë së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Admin

Regjistrohen 395 raste të reja në Maqedoni, humbin jetën 14 persona

Admin

Vrasje në Shkup, i biri ther nënën e tij

Admin

Reagim ASH – AA: Ramiz Merko thyen heshtjen zgjedhore, asfalton rrugë një ditë para zgjedhjeve

Admin

Finalizohet “Open Ballkan”, zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com