26.6 C
Los Angeles
July 2, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Mexhiti mohon se deputetët e BDI-së do të forcojnë shumicën e Mickoskit

Shkup, 7 nëntor – Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti, pas informacioneve të publikuara në disa media se dy-tre deputetë të partisë së Ali Ahmetit do të kalojnë në një shumicë të re parlamentare të udhëhequr nga VMRO-DPMNE, tha për “Sloboden pecat” se BDI është parti stabile dhe siç tha ai. ka përvojë të mjaftueshme për t’u përballur me sfida të tilla.

Informacionin se deputetët e BDI-së do të forcojnë mazhorancën e ka publikuar “In7”, ku thonë se i dinë emrat e këtyre tre deputetëve, por se nuk do t’i publikojnë për të ruajtur burimin. Sipas informacioneve të tyre, njëri prej deputetëve është nga Pollogu, ndërsa dy të tjerët nga rajoni i Shkupit.

Këtë e ka hedhur poshtë kategorikisht Mexhiti. “Në të mirë e në të keqe deri në fund me liderin”, ka shkruar Mexhiti dhe ka shpërndarë një foto të tij dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Related posts

Nedellkov: Nuk ka prapakthehu nga greva e planifikuar pa rritje të pagave

admin

Maqedonia do të importojë grurë edhe nga Bullgaria

admin

ASH: Pagat të rriten në mënyrë lineare me rritjen e pagës minimale e jo me shuma ofenduese

admin