39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Meta uron besimtarët myslimanë: Mirësi, mirëkuptim, paqe dhe dashuri në familjet tuaja

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë për festën e Kurban Bajramit.

Ai me anë të një mesazhi uroi për të gjithë mirësi, mirëkuptim, paqe, begati dhe dashuri.

“Urimet më të mira për të gjithë besimtarët dhe qytetarët shqiptarë kudo ndodhen, me rastin e kësaj feste të shenjtë dhe vëllazërore, që na fton në sakrifica për forcimin e solidaritetit mbarëkombëtar dhe kapërcimin e çdo pengese, që frenon ndërtimin e një Shqipërie plotësisht evropiane! Sa më shumë mirësi, mirëkuptim, paqe, begati dhe dashuri në familjet tuaja dhe mes njëri-tjetrit”, shkruan Meta. 

Related posts

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

Admin

Raporti i OSBE për zgjedhjet në Shqipëri, vjen reagimi i parë nga SHBA

Admin

Rama takohet me Zaev, ja axhenda e Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal

Admin

Pipero, thirrje për t’u vaksinuar: Varianti “Delta” është shumë i transmetueshëm!

Admin

Nesër minishengenit do t’iu ndryshohet emri, Rama nuk e komenton kryeministrin Kurti për mospjesmarrje

Admin

Shënohet viktima e parë nga COVID-19 në Shqipëri pas një muaji

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More