22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Meta: Trishtim i thellë për bashkëkombasit tanë nga Maqedonia e Veriut

Tiranë, 23 nëntor – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura dhe u ka uruar shërbim të lënduarve në aksidentin në Bullgari.

“Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë për humbjen aksidentale tragjike të jetës të bashkëkombësve tanë nga Maqedonia e Veriut”, është shprehur Meta.

“Në këto çaste të rënda i shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe autoriteteve të vendit fqinj, si dhe uroj shërim sa më të shpejtë dhe të plotë për të mbijetuarit!”.

Related posts

Qeveria do ta mbajë seancën e 120-të

admin

Si në filma: Shtetasi amerikan i rrahë me grushte fytyrës tre policë në Kisella Vodë

admin

Lëvizja Besa: Kryetari Kasami përjashton Deputetin Kastriot Rexhepin

admin