30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mesazhi emocionues i Muriqit për djemtë e Kombëtares së Kosovës

Vedat Muriqi është mungesa më e madhe e Kosovës në sfidën ndaj Maqedonisë.

Futbollisti edhe pse kishte lejen e Lazios, nuk ka mundur t’i bashkohet Kosovës shkaku i gjendjes fizike të tij, që së fundi ka kaluar një lëndim.

Tani anëtari i ri i Lazios, ka dërguar një mesazh për djemtë e Kosovës, që sonte luajnë ndaj Maqedonisë.

“Suksese djem. Unë dhe gjithë Kosova zemrën e kemi me ju”, ka shkruar Muriqi në Instagram.

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More