23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Mes emocioneve, Lutfi Haziri zyrtarizon ri-kandidimin e tij për kryetar të Gjilanit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar sot kandidaturën e Lutfi Hazirit për kryetar të Gjilanit.

Kjo u bë e ditur në Konvetën e LDK-së në Gjilan.

Haziri ishte i propozuari i vetëm i degës së LDK-së në Gjilan.

“Suksesi ka qenë në anën tonë sepse juve ju ka udhëhequr një njeri si Lutfi Haziri. Ai është ndër bashkëpunëtorët më të ngushtë”, ka thënë Abdixhiku.

Pas konfirmimit të kandidaturës Haziri është parë i emocionuar, madje i kanë dal edhe lotët.

Kujtojmë se Haziri është kryetar aktual i Gjilanit dhe ai synon që të marrë edhe mandatin e pestë qeverisës me Gjilanin në zgjedhjet e 17 tetorit që pritet të mbahen.

Related posts

Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Admin

Ky është Sevdail Rrustemi nga Podujevë që humbi jetën në aksidentin e djeshëm

Admin

Dy udhëtarë të lënduar në Kroaci, mbeten nën kujdes intensiv

Admin

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci edhe dy gra nga komuna e Junikut

Admin

Dedikimi emocionues i dajës për mbesën që vdiq në aksidentin në Kroaci: Mu nda zemra, nuk prita që do të shkruaj për vdekjen tënde

Admin

I mbijetuari i aksidentit në Kroaci rrëfen tmerrin e përjetuar: Një grua poshtë meje kishte vdekur – më së rëndi ka qenë t’i shohësh të rinjtë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More