31.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 VIP YJET

Melania Trump anulon udhëtimin pas shqetësimeve me COVID-19

Melania anuloi planet për të marrë pjesë në një tubim, për shkak se ende nuk është shëruar nga COVID-19.

Melania Trump anuloi paraqitjen e saj të parë në fushatë pas disa muajsh sepse nuk po ndihet mirë pasi vazhdon të shërohet nga COVID-19, shkruan CNN.

Ajo ishte vendosur të merrte pjesë në tubimin e Presidentit Donald Trump në Pensilvani të martën në mbrëmje, por ka vendosur të mos shkojë.

“Zonja Trump vazhdon të ndihet më mirë çdo ditë pas shërimit të saj nga COVID-19, por me një kollë të zgjatur dhe me një kujdes të madh, ajo nuk do të udhëtojë sot,” tha Stephanie Grisham, shefi i stafit të zonjës së parë .

Do të kishte qenë paraqitja e parë e zonjës së parë në një ngjarje fushate, jashtë fjalimit të Konventës Kombëtare Republikane të gushtit në Shtëpinë e Bardhë, në më shumë se një vit, kur ajo u bashkua me Presidentin qershorin e kaluar në tubimin zyrtar të fillimit të zgjedhjes në Florida.

Trump shkroi një ese javën e kaluar për simptomat e saj të COVID-19, duke thënë se kishte dhimbje trupi, kollë, dhimbje koke dhe ndjente lodhje ekstreme.

Nuk ka plane që Melania Trump të kompensojë tubimin, sipas një burimi të njohur me orarin e zonjës së parë.

Zonja e parë “nuk ofroi mundësi për një paraqitje tjetër fushate, në një tubim ose diçka tjetër. Le ta themi në këtë mënyrë, nuk kishte diskutim për një datë tjetër,” tha burimi për CNN.

Çështjet shëndetësore të Melania Trump janë “origjinale” dhe “ajo ka një kollë të vazhdueshme”, shtuan ata. “Kjo nuk është koha për të qëndruar plotësisht jashtë vëmendjes,” shtoi burimi.

Kufizimet e udhëtimit për shkak të koronavirusit gjatë disa muajve të fundit dhe periudha e saj me COVID-19, penguan orarin e punës së Trump, tha Grisham për CNN. Sidoqoftë, Presidenti, nënkryetari dhe anëtarët e tjerë të familjes Trump kanë goditur gjurmët e fushatës.

Melania Trump nuk ka qenë historikisht e pranishme gjatë fushatës, duke shmangur paraqitjet, ndërsa zëvendësuesit e tjetër të Trump përshkojnë të gjithë vendin.

Në të gjithë ciklin zgjedhor më 2016, Trump mbajti vetëm një pjesë të fjalimeve e vetme. Fjalimi më i gjatë i saj ishte në Pensilvani, ishte vetëm pesë ditë para zgjedhjeve të 2016-ës dhe erdhi pas një pauze të gjatë prej muajsh nga fushata.

Related posts

Tayna ndan videon joshëse nga prapaskenat e klipit të ri muzikor

Lea Musliju

Linda Halimi ndan sekuenca nga kënga e re “Amin”

Lea Musliju

Edona Llalloshi me interpretim mahnitës me piano të hitit “Çka ka zogu”

Lea Musliju

Justin dhe Hailey takojnë presidentin francez Emmanuel Macron

Lea Musliju

Chris Brown është nën hetim për abuzim të dhunshëm fizik

Lea Musliju

Ardian Bujupi ndan pamje nga prapaskenat e klipit muzikor

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More