30.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Свет mk

Мексико замрзна 126 милиони долари на банкарски сметки на криминалци

Мексиканските власти замрзнаа 1.352 банкарски сметки со вкупно 126 милиони долари депонирани од 14 криминални банди. Тоа го објави шефот на финансиското разузнавање Сантијаго Нието, јави ДПА. Парите се од активности како што се продажба на дрога, изнуда и киднапирање. Повеќе од 400 лица се уапсени, според шефот на полицијата во главниот град, Омар Гарсија Харфуч. Според него, со тоа најголемите криминални организации во Мексико се погодени. Гарсија Харфуч преживеа напад од нарко картелот „Халиско Нуева генерација“ во јуни. /А1он

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More