33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Мекгрегор се враќа

Конор Мекгрегор ги објави плановите за враќање во октагонот. На „Твитер“ Ирецот потврдил дека ја прифатил понудата на УФЦ за борба против Џастин Поирие на 23 јануари 2021 година.

„Го прифатив 23 јануари“, напишал Мекгрегот најавувајќи дека борбата би можела да се одржи на стадионот на Далас Каубојс во Тексас, САД. Поирие во кариерата има скор од 26 победи, шест нерешени борби и еден пораз кој го доживел токму од Мекгрегор во 2014 година.

Последниот меч го имал во јуни годинава кога го победил Ден Хукер.

Ова значи дека Мекгрегор повторно се враќа од пензија. Втор пат тој реши да се пензионира пред една година по мечот со Доналд Сероне.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More