DailyNews.mk
Sport-al

Mediet në Spanjë turpërojnë Realin pas humbjes nga Shakhtar

Ballinat e gazetave në Spanjë i janë kushtuar Real Madridit që ka pësuar një humbje shokuese në Ligën e Kampionëve nga Shakhtar Donetsk.

Skuadra e Zidanes pati një pjesë të parë tmerruese, ku ishte në disavantazh 0-3.

Me disa zëvendësime, Reali arriti të ngushtonte epërsinë deri në 2:3 në pjesën e dytë, por jo të evitonte humbjen.

Kjo humbje bëhet edhe më shqetësuese për Realin, që në fundjavë takohet me Barcelonën.

“Çdo ditë është më e keqe. Madrid në rënie të lirë… dhe të shtunën Barcelona”, shkruan Marca.

“Të turpëruar”, ka shkruar AS.

Sport i ka kujtuar tifozëve të Real Madridit se i pret një takim me Barcelonën.

“Kampionët qesharak. Një nivel i tmerrshëm i paraqitjes së tyre para El Clasico”, shkruan Sport.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More