33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mediet gjermane: Rashica në janar i bashkohet Leverkusenit

Milot Rashica do të kompletojë transferimin te Bayer Leverkusen gjatë afatit kalimtar të janarit.

Ylli i Kombëtares së Kosovës, ishte afër transferimit te Bayer Leverkusen në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, në formulën e huazimit.

Rashica isthe gati t’i bashkohej Leverkusenit si huazim deri në fund të sezonit, por transferimi dështoi në momentin e fundit sepse palët nuk ranë dakord për kushtet e opsionit të blerjes.

Sidoqoftë, 24 vjeçari ende mund të marrë lëvizjen që dëshiron, sipas Sport Bild, që pretendon se marrëveshja mund të përfundojë kur të hapet afati kalimtar i dimrit më 2 janar.

Në ‘BayArena’, Rashica do të ribashkohet me trajnerin Peter Bosz, me të cilin ka punuar në Holandë te Vitesse.

Milot Rashica ka kontratë me Werder Bremen deri në vitin 2022.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More