33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Kuzhina

Medaljone me dy lloje djathi: Piqen në furrë dhe nuk thithin vaj

I shërbejmë me meze dhe kos

Përbërësit:

– 400 gr djathë të grirë,
– 150 gr kaçkavall,
– 100 gr miell,
– 2 vezë,
– 2 thelpinj hudhre,
– kripë,
– piper.

Përgatitja:

Grini djathin në një rende të madhe, më pas shtoni djathin, vezët e plota dhe miellin.

Prisni imët hudhrën dhe e vendosni në një enë bashkë me erëzat.

Përziejini gjithçka derisa të përftoni një masë kompakte, nga e cila do të formoni me duar qoftere të madhësisë së dëshiruar.

Rendisni në një tepsi në të cilën keni vënë letër për pjekje dhe më pas i piqni në furrë të parangrohur në 180 gradë Celsius.

Related posts

Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer

admin

Si të përgatisim kabuni me rrush të thatë

admin

Gjellë me patate dhe karota

admin