12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Me këtë datë lansohet dokumentari i Britney Spears

Dokumentari i Britney Spears do të dalë në maj në BBC.

“The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të shqyrtojë “të dy anët e çështjes”, shkruan NME.

Dokumentari i ri i BBC-së, “Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” ka konfirmuar një datë të lansimit.

Pas dokumentarit të New York Times, “Framing Britney Spears”, i publikuar në fillim të këtij viti, filmi i ri do të eksplorojë më tej konservatoritetin e diskutueshëm të Spears.

Gazetari Mobeen Azhar do të jetë regjisor i dokumentarit të ri 60-minutësh të BBC-së, i cili do ta shfaq atë të udhëtojë nga Los Angeles në Kentwood, Louisiana, ku Spears u rrit.

Beteja për Britney do të hetojë konservatoritetin 13-vjeçar, duke shkuar më tej pasi “Framing Britney Spears” në eksplorimin e mandatit që pa babanë e Britney, Jamie Spears të mbikëqyrë punët financiare dhe personale të vajzës së tij për më shumë se një dekadë.

Azhar do të intervistojë njerëz “në të dy anët e çështjes”, duke përfshirë artistin e make-up të Spears Billy Brasfield, ish-koreografin e saj Brian Friedman, blogerin Perez Hilton dhe avokaten Lisa MacCarley.

Filmi do të shfaq gjithashtu gazetarin “duke e gjetur veten në mes të një beteje të vazhdueshme midis ekipit të konservatorit të Britney dhe fansave të pasionuar pas lëvizjes #FreeBritney”.

“Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të transmetohet në BBC iPlayer më 1 maj dhe në BBC Two më 5 maj.

Related posts

Dua Lipa shfaqet e veshur me shumë stil teksa shijon një mbrëmje argëtuese me miqtë

Admin

Këngëtarët që votuan në zgjedhjet lokale

Admin

Xhensila Myrtezaj me rrëfim personal, derisa u bën thirrje femrave për kontrolle në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Admin

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com