10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Politika

Më 13 dhjetor zgjedhje të parakohshme lokale në Shtip dhe Pllasnicë

Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për kryetar komune në Pllasnicë dhe Shtip, informon Zhurnal.

Zgjedhjet lokale të parakohshme është vendosur të mbahen më 13 dhjetor të këtij viti.

Vendimin do ta zbatojë KSHZ, KKZ dhe bordet zgjedhore, ndërsa hynë në fuqi sapo të shpallet në gazetën zyrtare.

Related posts

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

NEFAIL EMINI

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

NEFAIL EMINI

Zoran Zaev: Maqedonia e Veriut është e përkushtuar në sigurinë kolektive të NATO-s

NEFAIL EMINI

Editorial/ Maqedonia e Veriut të ketë kujdes me Greqinë pasi mund ta pësojë si me Bullgarinë

NEFAIL EMINI

Borisov ulë tonet: Inkuadrimi i Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE është strategji e Bullgarisë

NEFAIL EMINI

Analizë/ Rikthimi i SHBA-ve në Ballkan, sinjal i mirë për rajonin

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More