10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në dy ndeshjet e Superligës

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve që janë duke u zhvilluar sot (e enjte) në kuadër të xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës.

Drenica është duke barazuar me Llapin (1 – 1), derisa Ballkani gjithashtu është duke barazuar me Arbërinë (1 – 1).

Golin e parë në Suharekë e ka realizuar Kreshnik Bahtiri (7′), por në fundin e pjesës së parë, Ballkani barazoi rezultatin (44′) përmes Arbër Shalës.

Nga ana tjetër, në Skenderaj është duke u zhvilluar ndeshje mjaftë interesante.

Ishte Monin që shënoi autogol pas pesë minutave lojë për të kaluar Drenicën në epërsi (5′).

Por, pas vetëm katër minutave, Llapi barazoi shifrat përmes Hossarit (9′).

Mbetet të shihen nëse në pjesën e dytë do mbesin këto rezultate.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More