DailyNews.mk
Kovid-19 Sport-al

Mbrojtësi i Francës del pozitiv me COVID-19

Mbrojtësi i Francës, Leo Dubois, ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe do të mungojë në ndeshjet e radhës të kombëtares.

Federata e Futbollit të Francës ka njoftuar se Dubois është dërguar në shtëpi dhe do të vetizolohet, raporton agjencia Reuters.

Mbrojtësi i djathtë i Lyonit do të mungojë në miqësoren e të mërkurës kundër Ukrainës dhe në ndeshjet e Ligës së Kombeve, kundër Portugalisë të dielën dhe Kroacisë më 14 tetor.

Dubois i ka luajtur pesë ndeshje me përfaqësuesen e Francës.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More