12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Mbi 700 të vdekur nga koronavirusi në Gjermani në 24 orët e fundit

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në 24 orët e fundit në Gjermani ka shkuar në 14.211. Ndërkaq që nga fillimi i pandemisë numri i rasteve me koronavirus është 2.252.001.

Ndërkaq sipas të dhënave të Institutit Robert Koch numri i të vdekurve nga koronavirusi sot është 786, duke çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 59.742.

Related posts

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Admin

Çmimi i UNESCO-s për Arsimimin e Vajzave dhe Grave 2021, mbështetje për një rol unik të tyre

Admin

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Admin

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com