14.9 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Mbi 300 raste aktive me Kovid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 380.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.631, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,981 persona.

Related posts

Konfirmohet ambasadori i ri i SHBA-së në Kosovë

admin

Tahiri: Rama po i kontribuon krijimit të Serbisë së Madhe dhe destabilitet në Ballkan

admin

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK

admin