15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Mbi 20.000 policë do t’i sigurojnë zgjedhjet të dielën në Bullgari

Sofje, 1 prill – Mbi 20.000 persona nga Ministria bullgare e Punëve të Brendshme do të obligohen për sigurinë e 7.026 vendvotimeve në shtet. Këtë e deklaroi zëvendësministri i Drejtorisë së përgjithshme të policisë kombëtare, Todor Grebenarov, në brifingun përkushtuar organizimit, mbrojtjes dhe ligjdhënies së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare më 4 prill.

Rreth 1.500 nëpunës të MPB-së janë në karantinë dhe me siguri nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet.Në Ministrinë e Punëve të Brendshme është formuar shtab, i cili punon së bashku me të gjitha institucionet e përfshira në zgjedhje.

Deri tani janë dorëzuar 144 sinjale për shkelje të rregullave zgjedhore, bëhen inspektimet preliminare të 163 dosjeve, janë ngritur 14 procedura parahetuese dhe 34 persona janë arrestuar.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com