5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Mbërrijnë 5 mijë doza të vaksinës ruse në Mal të Zi, pritet doza edhe nga Kina

Ditën e sotme në Malin e Zi arritën 5 mijë doza të vaksinës së ruse ‘Sputnik-V’ kundër koronavirusit.

Dozat mbërritën mesditën e sotme në aeroportin e Podgoricës. Më parë, një ngarkesë tjetër e vaksinës ruse u dërgua në Malin e Zi nga Serbia.

Ministria malazeze e Shëndetësisë njoftoi se ishte në pritje të mbërritjes së vaksinave nga Kina, “Sinopharm” dhe “Pfizer” nga SHBA.

30 mijë doza do të vijnë në ditët në vijim nga “Sinopharm” në Malin e Zi për të vaksinuar grupet e rriskut.

Shqipëria ka marrë disa ngarkesa nga “Pfizer”, ndërsa për momentin i ka përjashtuar.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com